Nasz zespół

Rafał Uryzaj
Fizjoterapeuta
Inicjator i założyciel Centrum Garbary 64. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (2008). Praktykuje zawodowo jako masażysta i fizjoterapeuta od 2006 roku, od 2009 prowadzi Centrum Szkoleniowe Body-Relax. Współwłaściciel i redaktor portalu Serwis-Masażysta. Członek Klubu „Ludzie Masażu”. Autor wielu artykułów oraz publikacji naukowych. Inicjator wielu projektów i akcji społecznych oraz edukacyjnych. Kreatywny człowiek, wieczny optymista, całkowicie oddany swoim pasjom.
Głównym nurtem zainteresowań jest praca strukturalna i integracja całego ciała w celu jego balansowania i maksymalnego zharmonizowania. Mówi o sobie, że jako osoba stale żądna wiedzy oprócz przekazywania jej od 2008 roku w centrum szkoleniowym, stale szkoli się i podnosi swoje kwalifikacje aby być lepszym terapeutą, nauczycielem i człowiekiem. Aktulnie studiuje osteopatię w Poznaniu.
Prywatnie fan biegania, gór, jazdy na rowerze, podróżowania i klubu piłkarskiego FC Barcelona.
Monika Domagała
pasjonatka wszelkich form fitness, szczególnie mind&body oraz aqua fitness.  Certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej wielu specjalizacji z przygotowaniem pedagogicznym: instruktor pilatesu, Nirvana Fitness®, form tanecznych, aqua fitness, nordic walking (Fundacja Aktywni/Nordic Walking Polska oraz Polska Federacja Nordic Walking), posiadający międzynarodowe uprawnienia INWA. Medalistka zawodów nordic walking, członek Aquatic Exercise Association, instruktor kinezyprofilaktyki i kinezygerontoprofilaktyki, dyplomowany trener Therapy Fitness. Bierze udział w wielu inicjatywach propagujących aktywność fizyczną, m.in. wyróżnienie w ramach kampanii „MoveWeek” (zajęcia aqua wśród osób niepełnosprawnych), należała do Grupy Promującej w ramach międzynarodowej kampanii „We love eating” (celem była edukacja żywieniowa i promocja zasad zdrowego żywienia oraz szeroko rozumiana aktywność fizyczna szczególnie wśród dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży oraz osób starszych).

Swoją wiedzę i umiejętności pogłębia uczestnicząc w wielu szkoleniach. W zakresie jej zainteresowań jest holistyczne podejście do zdrowia człowieka, łącząc aktywność fizyczną ze sferą mentalną i zdrowym żywieniem.

Ukończyłem dietetykę, psychodietetykę, liczne kursy, regularnie biorę udział w szkoleniach i konferencjach. Jestem pasjonatem aktywności fizycznej – oprócz wiedzy mam rzeczywiste doświadczenie, m.in. w biegach, kolarstwie i kulturystyce i zwalczaniu otyłości na własnej skórze. A czas zawsze się znajdzie – zamiast samochodu wybieram rower lub chodzę na piechotę.

Każdy, kto mnie odwiedza, ma już motywację (przyszedł) i nadzieję (choć trochę wierzy w zmianę). Wystarczy, aby dać mu narzędzia (wiedzę), ukierunkować go (zaproponować rozwiązania, odwieść od niemądrych pomysłów) i dać odrobinę więcej motywacji pokazując lepsze jutro. Aby robić to jak najlepiej, jestem na bieżąco i bez ustanku aktualizuję i poszerzam swoją wiedzę. Nawet niewielki krok podopiecznego jest dla mnie ogromnym sukcesem, a z małych kroków składa się daleka podróż i zmiana na lepsze, na zawsze.

Mam świadomość, że praca jako dietetyk i trener personalny to ciągły rozwój.

Moją misją jest jak najlepsza pomoc innym – daję z siebie wszystko. Wykształcenie pozwala mi podchodzić do klienta całościowo. Pomagam walczyć nie tylko z nadwagą i otyłością, ale również dostosowuję jadłospis do indywidualnych wymagań i oczekiwań oraz chorób i innych utrudnień.

Gabriela Karolczak  – wychodząc od doświadczeń z tańca, jogi i metod somatycznych w swojej praktyce traktuje uważność i empatię (również wobec siebie samego) jako źródło wiedzy. W Integracji Strukturalnej widzi szczególny potencjał do świadomej pracy z postawą i problemami psychosomatycznymi. Łączy praktykę SI z działalnością w ramach Fundacji Sens Ruchu.

Wykształcenie

Absolwentka interdyscyplinarnych studiów Master in the Science of Performative Creativity (UAM & University of Malta), i podyplomowych a.pass w Brukseli (stypendystka Rządu Flandrii.), gdzie zrealizowała roczny projekt badawczy z pogranicza neurobiologii, pamięci i wyobraźni ciała. Studiowała równolegle do praktyki tańca a potem sztuk walki (Kung-fu, Aikido, Nei-Gong) i różnych metod somatycznych (m.in. Feldenkraisa, Alexandra, BMC, Ideokinesis). Poza 2 letnia praktyką Integracji Strukturalnej w ramach pierwszego polskiego kursu European Guild for Structural Integration, ukończyła szkolenia z m.in. masażu tkanek głębokich, terapii punktów spustowych, a z dotykiem uczyła się pracować od takich nauczycieli jak Lisa Nelson, Masato Matsuura, Eva Karchag.

Praktyka zawodowa

W latach 2013 – 2017 prowadziła serie warsztatów, rezydencji, występów w różnych konstelacjach zorganizowanych wokół projektu badawczego opracowanego we współpracy z tancerzami inspirowanego doznaniami cielesnymi  osób po amputacji (Polska, Ukraina, Czechy, Austria, Francja, Belgia). W 2016 współorganizowała i prowadziła zajęcia z młodzieżą gimnazjalną w ramach projektu Empatia przez Ruch, (Instytut Muzyki i Tańca & Fundacja Sens Ruchu), pracowała wolontaryjnie z terapią ruchową osób z Alzheimerem. Prowadziła też warsztaty ze świadomości ciała z niewidomymi dziećmi i seniorami w ramach cyklu 5 zmysłów. Autorka tekstów z zakresu teorii tańca, i somatyki obecnie m.in. bierze udział w pracach nad Słownikiem Tańca XX i XXI wieku.

 Członkostwo w stowarzyszeniach

Jest współzałożycielką Fundacji Sens Ruchu, której misją jest rozwijanie praktycznej i teoretycznej wiedzy o ciele i ruchu oraz umacnianie jej znaczenia w kontekście artystycznym, społecznym i naukowym.

Kontakt:

Tel: 796850905

Adress email: gajakarolczak@gmail.com

 

Dorota Bródka
Witam Cię serdecznie ,
nazywam się Dorota Bródka, jestem terapeuta uzależnień, certyfikowanym coachem psychoterapeutką Gestalt w procesie certyfikacji, mediatorem, nauczycielka jogi i anglistką. Obecnie kończę studia psychologiczne na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, o specjalizacji Psychologia Kliniczna. Jestem praktykiem. W pracy psychoterapeutycznej kieruję się Twoimi potrzebami, tymi zgłaszanymi bezpośrednio i tymi, które pojawiają się na drodze podczas procesu terapeutycznego. Ważna jest dla mnie etyka i rozwój, staram się stale poszerzać moje osobiste kompetencje podczas uczestnictwa w licznych kursach, własnej psychoterapii, a swoją pracę poddaję też regularnej superwizji. Nurt Gestalt jest mi z naturalnych powodów najbliższy, wykorzystuję jednak narzędzia innych modalności, starając się w pełni dostosować do Twoich potrzeb. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując m.in. na Oddziale Dziennym Szpitala Psychiatrycznego, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i gabinecie prywatnym.

Podczas spotkać na sesjach coachingowych towarzyszę Ci wspierając Twój rozwój osobisty i/bądź zawodowy, specjalizuję się w life i business coachingu, pomagam znaleźć motywację, balans pomiędzy pracą a życiem osobistym, cel w rozwoju zawodowym czy Twoje kompetencje miękkie.

Pracuję na sesjach indywidualnych, par, spotkaniach grupowych i warsztatowych.

To może na początek mały test? Gdy zastanawiasz się, czy potrzebujesz wsparcia coacha, czy też psychoterapeuty, spójrz na poniższe zdania:

 1. Towarzyszy mi doświadczenie traumy
 2. Jestem pogrążona w smutku i depresji
 3. Stale towarzyszy mi strach
 4. Doświadczyłam rozwodu (własnego, bądź mi bliskich)
 5. Jestem młodą mamą
 6. Doświadczam menopauzy
 7. Czuję ogromnie samotna/samotny,
 8. Doświadczam silnego stresu w sytuacjach życiowych (np. zmiana pracy, diagnoza zdrowotna, perfekcjonizm, autokrytyka)
 9. Czuję, że nie ma osoby, która zrozumiała by mój punt widzenia
 10. Mam ogromne wahania nastroju
 11. Chcę potrafić kontrolować moje życie, przestać pić/palić/korzystać z hazardu/nadmiernie korzystać s seksu
 12. Czuję wypalenie zawodowe
 13. Potrzebuję zmiany i wyznaczenia nowego celu na mojej ścieżce zawodowej
 14. Nie czuję zadowolenia, spadła moja kreatywność i satysfakcja z pracy
 15. Nie wiem, co dalej
 16. Zacząć nową pracę, czy pozostać w dotychczasowej

Jeżeli Twoje wątpliwości koncentrują się bliżej zdań 1-9, to wskazuje na potrzebę podjęcia terapii, kolejne raczej pokazują na pracę coachingową.
Zapraszam na pierwsze spotkanie, na którym szczegółowo możemy omówić wszystkie kwestie i wspólnie ustalić zasady naszej pracy. Nie czekaj!

Ania jest dyplomowanym technikiem masażystą i od 3 lat czynie zajmuje się masażem. Specjalizuje się w masażach relaksacyjnych, sportowych i klasycznych. W pracy jest zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Ania nie przestaje się rozwijać i studiuje aktualnie fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Z chęcią udzielimy wszelkich informacji mailowo lub telefonicznie.

+48 501 858 790

Poznań
ul. Garbary 64

2 piętro