Rehabilitacja i masaże

Rehabilitacja to złożony proces.
Naszym celem jest aby był jak najkrótszy i przynosił oczekiwane efekty.
Rehabilitacje prowadzimy w oparciu o nowoczesne metody fizjoterapii, ćwiczeń, masażu, uzupełniając całość o zabiegi z zakresu fizykoterapii.
Każdy proces rehabilitacji planowany jest indywidualnie w zależności od dolegliwości, stanu zdrowia, zakresu działań i ich czasu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą masaży.

Masaż, to nie usługa erotyczna, to proces leczenia lub relaksacji, usprawnienia ciała lub duszy. Wymaga głębokiej wiedzy i doświadczenia. To praca terapeuty i pacjenta.
Prosimy aby nie mylić masażu z usługą erotyczną. W Naszym centrum NIE świadczymy takich usług !!!

 

Konsultacja

Konsultacje która jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca obejmuje:

Wywiad – pytamy o codzienny tryb życia aby określić istniejące zagrożenia dla Państwa zdrowia. Ma to na celu wyjście naprzeciw Państwa oczekiwaniom.

Diagnozę postawy ciała – określamy czy postawa ciała jest prawidłowa, czy nie występują wady postawy dorosłych i dzieci

Testy funkcjonalne – wykonujemy testy kliniczne mające na celu określenie nieprawidłowości w napięciu mięśni i układzie ruchu

Proponowane postępowanie– dla zainteresowanych proponujemy tok postępowania terapeutycznego, w skład którego może wejść terapia manualna, terapia przeciwbólowa, Masaż, ćwiczenia korekcyjne i gimnastyka lecznicza.

Konsultacja trwa 10-15 min.

W celu umówienia się na bezpłatną konsultację – przejdź do sekcji: Kontakt

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich (terapeutyczny) – jedna z najskuteczniejszych terapeutycznych form masażu. Stosowana w leczeniu większości zespołów bólowych w obrębie narządu ruchu (m.in. rwa kulszowe, zespoły bólowe dolnego odcinka kręgosłupa, migreny, zespoły bólowe stawów biodrowych, kolanowych oraz wiele innych). Powoduje poprawienie zdolności pracy poszczególnych tkanek poprzez rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych. Masaż ten łączy w sobie elementy stretchingu, co dobrze wpływa na likwidację bólu i punktów spustowych.

Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika

Masaż „Zdrowe Plecy”

Masaż „Zdrowe Plecy” – autorska koncepcja pracy z ciałem mająca na celu zniwelowanie wszelkich napięć spowodowanych stresem, siędzacym trybem pracy i życia oraz wszelkich bólów w obrębie pleców i karku.
Masaż stosowany jest w takich schorzeniach jak zespoły bólowe dolnego odcinka kręgosłupa, rwy kulszowe, zespoły korzeniowe (” ból korzonków”), bóle karku i głowy, migreny itp.

Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika

Masaż relaksacyjny „Relax & Therapy”

Masaż relaksacyjny „Relax & Therapy” autorskiej koncepcji Rafała Uryzaja, oparty jest na wielu technikach m.in. z masaży : hawajskiego Lomi Lomi Nui, głębokiego, kalifornijskiego, tajskiego oraz z wielu pojedynczych technik zaczerpniętych z innych masaży oraz z własnych pomysłów i inwencji, popartych doświadczeniem zawodowym i wieloletnią pracą praktyczną.

Jest to wyjątkowe podejście do osoby masowanej jakiego nie spotykamy podczas znanych nam masaży i technik. Relax & Therapy nie ogranicza się tylko do masażu, ale do ogólnego i holistycznego podejścia zarówno przed, w trakcie i po masażu.

Koncepcja masażu relaksacyjnego Relax & Therapy ma na celu nie tylko odprężenie, wyciszenie i relaks pacjenta, ale także działanie terapeutyczne.

Takie połączenie relaksu z terapia powoduje, że wyjdą Państwo z masażu nie tylko odprężeni, ale także pozbawieni bólów, napięć, stresu i innego rodzaju dyskomfortu.

Jest do masaż adresowany dla potrzeb codziennego życia związanego z pośpiechem, stresem, wieloma problemami natury emocjonalnej, siedzącym trybem życia, brakiem aktywności czy brakiem czasu na przyjemności.

Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika

Masaż kobiet w ciąży

Masaż kobiet w ciąży to specjalistyczny zabieg, którego celem jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet – szczególnie z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych. W tych okolicach stosujemy techniki rozluźniające mięśnie i wzmacniające stawy i więzadła. Dobrym rozwiązaniem są tutaj ćwiczenia gimnastyczne wykonywane na przemian z masażem. Połączenie ze sobą masażu i gimnastyki dobrze przygotuje do ciąży, a potem do samego porodu.
Rewitalizacja poporodowa. Jeśli kobieta urodziła poprzez cięcie cesarskie, to w okresie około 4-5 tygodni po porodzie można uelastycznić masażem bliznę poporodową, a w późniejszym okresie można zapobiegać zrostom tkankowym podbrzusza miednicy mniejszej. W zależności od ogólnej kondycji kobiety oraz od jej chęci i czasu jaki może sobie poświęcić kolejnym punktem rewitalizacji poporodowej będzie masaż rozstępów. Masaż rozstępów skórnych i obszarów zajętych cellulitem, które często są już utrwalonymi zjawiskami, wymaga od kobiety i od masażysty cierpliwości i poświęcenia. Nierzadko nie można osiągnąć istotnych efektów terapeutycznych pomimo długotrwałej terapii masażem z użyciem kosmetyków ujędrniających. Warto jednak spróbować. Dobre samopoczucie, wygląd i kondycja skóry mogą być znacznie poprawione masażami.

Polecam także krótki tekst w temacie:
Ciąża – masować czy nie? Wywiad z lekarzem i masażystą – Panem Grzegorzem Lewandowskim
http://www.serwis-masazysta.pl/publikacje/3315/ciaza-masowac-czy-nie-wywiad-z-lekarzem-i-masazysta-panem-grzegorzem-lewandowskim

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską – to nie tylko sama praca za pomocą baniek, ale liczne techniki manualne tworzące integralna całość masażu mającą na celu modelowanie i kształtowanie sylwetki, redukcje cellulitu oraz poprawę jakości skóry. Jest to autorska technika pracy mającej na celu modelaż i wspomaganie procesu odchudzania i kształtowania sylwetki.
Efektem masażu jest lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek, przyspieszenie przemiany materii oraz usunięcie zbędnych metabolitów w miejscu działania.
Masaż bańką nie odchudza ! Stosowany jest tylko jako wspomaganie w procesie odchudzania i modelowaniu sylwetki.

Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika

Masaż hawajski Lomi Lomi Nui

Masaż hawajski Lomi Lomi Nui – przenieś się na Hawaje…
to wywodząca się z Hawajów koncepcja pracy z ciałem. Określenie „Nui” znaczy tyle co „jedyny w swoim rodzaju”. Właśnie masaż ten można określić mianem wyjątkowego przynoszącego wspaniałe doznania zarówno dla ciała, umysłu i ducha. Jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich żyjących w ciągłym pośpiechu, stresie. Skierowany dla osób chcących wyzbyć się negatywnych emocji, chcących zmienić coś w swoim życiu czy przezwyciężyć stany depresyjny. Jest również masażem skierowanym dla ludzi lubiących afirmacje życia i czerpanie z niego to co najlepsze.

Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika

Masaż głęboki stóp

Masaż głęboki stóp – rytuał rozpoczyna się od kąpieli stóp wraz z peelingiem.
Odświeżone i gładkie stopy są przygotowane na przyjęcie masażu.
Głębokie techniki odprężą Twoje stopy,
mocne uciski zlikwidują bolesne napięcia,
stymulacja punktów reflektorycznych przywróci harmonie i poprawi funkcjonowanie organizmu,
Całość skutecznie usunie wszystkie dolegliwości w obrębie stóp i spowoduje uczucie lekkości stóp.

Masaż ma zastosowanie również w takich schorzeniach jak:

  • bolesne ostrogi opiętowe
  • stany zapalne ścięgna achillesa i rozcięgna podeszwowego
  • zespoły bólowe w obrębie stopy i stawu skokowego
  • stany po skręceniach stawu skokowego
  • bolesne haluksy

Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami – rytuał wykonywany za pomocą gorących kamieni bazaltowych pochodzenia wulkanicznego. Wywierają doskonały wpływ na organizm ze względu na swoje wyjątkowe właściwości przewodzenia ciepła i zimna.
Tradycyjny masaż gorącymi kamieniami trwa 90 min i obejmuje prace z punktami energetycznymi zwanymi czakrami. Czakry stymulowane są dodatkowo za pomocą kamieni półszlachetnych. Masaż obejmuje całe ciało i powoduje przywrócenie harmonii energetycznej na poziomie ciała i duszy.
Masaż godzinny gorącymi kamieniami ma na celu przede wszystkim przegrzanie ciała, powodując uczucie relaksu, likwidując bóle i napięcia oraz rewitalizacje ciała.

Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika

Masaż gorącą czekoladą

Masaż czekoladowy – jest wykonywany często w formie zabiegu połączony z peelingiem na bazie ziaren kakaowca, maski czekoladowej oraz masażu na bazie kremu czekoladowego. Zabieg taki może obejmować całe ciało jak również samej twarzy lub tylko części ciała najbardziej tego wymagających. Działanie masażu czekoladowego to odżywianie ze względu na obecność w zastosowanych składnikach m.in. magnezu, cynku, wapnia. Obecność kofeiny powoduje pobudzanie krążenia i przyspiesza procesy spalania tłuszczu. Natomiast obecność flawonoidów powoduje działanie antyutleniające. Ponadto ziarna kakaowca powodują produkcję endorfin co wpływa na lepsze samopoczucie po zabiegu. Podsumowując działanie czekolady powoduje ujędrnianie, odżywianie, hamowanie procesów starzenia się skóry, nawilżanie.
Masaż czekoladowy oddziałuje na zmysł węchu co wpływa kojąco na stres i powoduje odprężenie podczas zabiegu.

Aby umówić się na wizytę przejdź do sekcji: Kontakt
Przejdź do Cennika

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Z chęcią udzielimy wszelkich informacji mailowo lub telefonicznie.

+48 501 858 790

Poznań
ul. Garbary 64

2 piętro